Tsetrin

analógok

cetrin_large

Lásd az antihisztaminok legújabb generációját .

ár

162 р. Átlagos ár online * 162 p. (20 darabos csomagolás)

Hol vásárolhat:

Használati utasítások

első oldal A hisztaminhoz kapcsolódó fő komponens a cetirizin. Blokkoló hatású, amely rövid idő alatt az allergiás reakciók összes megnyilvánulásával szembesül.

A cetirizin hatással van az allergiák minden típusára: élelmiszerekre, kábítószerre, állatokra, növényekre stb. Az esetek felében a gyógyszer 20 perccel a beadás után (a legtöbb beteg egy óra múlva) lép fel, és az így létrejövő terápiás hatás 24 óráig tart.

Tabletta, szirup, csepp orális adagolás vagy oldat formájában kapható.

Ha már használta a kábítószert, hagyja a felülvizsgálatot a megjegyzésekben. Ha a cikk hasznos neked, ne felejtsd el kattints a Megosztás gombra az oldal alján.

Használati utasítások

lefelé A gyógyszer minden adagolási formáját az alábbi betegségekre írják fel:

Hogyan kell

közeli pills A tablettákat és a cseppeket egyidejűleg szájon át kell venni a táplálékfelvétellel (cseppek használat előtt fel kell oldani vízben). Pillart 180 ml forralt vízzel.

A gyógyszert a nap bármely szakában lehet befogadni, de előfordulhat, hogy este (néhány órával az esti lefekvés előtt).

A felnőtt betegeket és a hatévesnél idősebb gyermekeket a következő dózisban kell bevenni: 10 mg (1 tabletta) - naponta egyszer vagy 5 mg (1/2 tabletta) naponta kétszer.

A vesebetegségben szenvedő betegek naponta legfeljebb 5 mg dózisban írják elő a gyógyszert. A veseelégtelenség súlyos formáiban a hatóanyag ugyanazon dózisban kerül alkalmazásra, de az adagolási rendet kissé állítják be - minden másnap 5 mg.

A 6 évesnél fiatalabb gyermekek kezelésére a gyermekorvos az orvostudomány optimális dózisát írja elő, a jelenlegi kórtörténet és súlyossága alapján.

A gyógyszer 1 éves kor alatti gyermekek használata nem ajánlott, mivel nem áll rendelkezésre elegendő tapasztalat az adott korban.

Ellenjavallatok

3

  • A terhes és szoptató anyák ellenjavallt.
  • 6 éves kortól gyermekek számára engedélyezett.
  • A cetirizinre és más komponensekre gyakorolt ​​túlérzékenység.
  • Nagyon körültekintően használja a szerszámot a vesék különböző rendellenességeihez (közepes és súlyos), mivel ezek a betegek csökkentik a gyógyszer napi adagját, valamint az orvos által kifejlesztett kezelési módszereket.
  • A glomeruláris szűrés lehetséges csökkenése miatt az idős betegek befogadását a kezelőorvosnak felügyelnie kell.

Mellékhatások

A "Cetrin" nem függőséget jelent, ezért hosszú ideig is használható. A legtöbb beteg azonban nagyon jól tolerálja. A mellékhatások rendkívül ritkák, de lehetséges.

Nemkívánatos következmények jelennek meg:

  • Szájszárazság érzése a szájban;
  • fokozott álmosság;
  • különböző intenzitású fejfájások (migrénig);
  • az emésztőrendszeri rendellenességek;
  • allergiás reakciók a hatóanyag komponenseire (bőrkiütés, viszketés, urticaria).

Összetétel és farmakokinetika

1 tabletta tartalmaz:

  • Cetirizin-dihidroklorid, 10 mg
  • Segédanyagok: hipromellóz, dimetikon, kukoricakeményítő, laktóz, magnézium-sztearát, makrogol 6000, povidon K30, poliszorbát 80, szorbinsav, talkum, titán-dioxid.

Szirup és tabletta A "cetrin" egy antihisztamin hatású gyógyszer: blokkolja a H1-hisztamin receptorokat (a hisztaminok olyan anyagok, amelyek biológiai aktivitást mutatnak, ha külső ingerekre reagálnak). Ez a hisztamin felelős az allergiát kísérő jellegzetes tünetek kialakulásáért: orrfolyás, orrdugulás, nyaktörés, szemcseppek, orrvérzés stb.

Gyorsan felszívódik a gyomor-bél traktusból, a maximális koncentráció eléréséhez szükséges idő - körülbelül 1 óra.

A gyógyszer legfontosabb része a vizelettel ürül, és csak 10 százalékkal - a széklet tömegével. Az étkezés nem befolyásolja a gyógyszer felszívódását a gyomor-bél traktusban, de 60 perces időtartamot növelhet. A cetirizin maximális koncentrációját a gyógyszer bevétele után 1 órán belül érik el.

Különleges utasítások

cetrin-77625 Nem ajánlott kombinálni a "Cetrin" bevitelt az alkohollal, mivel a terápiás dózis feleslege növelheti az etanol negatív hatását az idegrendszerre.

A gyógyszer általában jól tolerálható, és nem okoz mellékhatásokat, azonban a "Cetrin" kezelés ideje alatt kívánatos, hogy elhagyja a vezetést és vegyen részt veszélyes tevékenységekben. Vigyázni kell arra, hogy a gyógyszert olyan embereknek szánják, akiknek szakmai tevékenysége nagy figyelemfelkeltést és gyorsított reakciókat igényel.

Vény nélkül kapható. Felhasználhatósági időtartam 2 év. Száraz helyen, gyermekektől elzárva, legfeljebb 25 ° C-on tárolandó.

Vélemények

(Hagyja visszajelzését a megjegyzésekben)

Már néhány éve szezonális allergia van. Egy egyszerű orrfolyás után kezdődött, és most még erős orrát és vizenyős szemeket merül fel. Néha viszketés és kiütés az arcán, általában egy teljes készlet. Megpróbáltam több verziójú tablettát. Megállt a tsetrinnak egy elfogadható ár miatt, és ugyanúgy működik, mint a drágább társaik. Galina Ivanovna, Ryazan

2013-ban elkezdtem egy élelmiszer-allergiát, még mindig nem világos, hogy mi mentettem ki az allergiás vizsgálatokat, mindent hiába. Az orvos azt mondja, hogy ez lehetséges egyes termékek, élelmiszer-adalékok, színezékek vagy azok feleslegének köszönhetően. Természetesen ez minden ember számára szigorúan egyedi. Általában most, amikor újra fellép a bõrön a kiütés, csak tsetrini tablettákat inni és másnap újból. Mindenkinek tanácsot adok. Anya, Barnaul városa

Végül nem kapok szempillaspirál, mert állandó könnyek! Amint az első virágok tavasszal kezdődnek, a víz a szemekből és az orrból indul. Bár úgy tűnik, a városban élek, de a szezonális allergia még mindig felkapja a kiütést. A Tsetrin-t orvosa tanácsolta, az időmérő tabletták segítenek. Tatyana, Oryol régióban

* - Az értékesítés során az eladók átlagértéke nem nyilvános ajánlat.

Hagyd visszajelzésedet a gyógyszerről A

Az Ön e-mailje nem kerül közzétételre. A szükséges mezőket a *
A megjegyzés a moderálás után megjelenik az oldalon.