Fexofenadin (Fexadine)

analógok

120 és 180 mg dobozok

Egyéb antihisztaminok

ár

241 р. Átlagos ár online * 241 p.

Hol vásárolhat:

Használati utasítások

feks Fexofenadin - antihisztamin és histaminerg hatású gyógyszer. A fexadin egy másik gyógyszernév. Az egyik oldalán kockázatos, hosszúkás barackszínű színű tabletták formájában kapható, és a gyógyszer nevét és a dózist tartalmazó felirat szerepel. A kezelőorvos hozzájárulásával alkalmazhatja őket.

Ne felejtsd el kattints a "Megosztás" gombra, és hagyd a visszajelzésedet a drogról!

bizonyság

A tabletták alkalmazási jelei A fexofenadin különböző eredetű allergia:

A gyógyszer alkalmazása előtt ajánlott tisztázni a diagnózist, valamint konzultálni egy allergiával az adott gyógyszer alkalmazásának megfelelőségével kapcsolatban.

Gyógyszerhasználat és dózis

Feksadina csomagolás a hátoldalon nagy Feksadin orális adagolásra szánt tabletták. A beteg diagnózisától és korától, valamint szisztémás betegségek jelenlététől függően az utasítás a következő dózisokat javasolja:

  • allergiás nátha gyermekeken - naponta kétszer, 30 mg felnőtteknél - 120 mg naponta egyszer;
  • allergiás bőrkiütések esetén - naponta egyszer, 180 mg.

A krónikus veseelégtelenségben szenvedő betegeknél, bármilyen típusú allergia esetén, a tablettákat egyszer 30 mg-os adagban kell beadni.

Ellenjavallatok

A gyógyszer gyártója által kiadott hivatalos utasítások szerint nem írják elő a kisgyermekeknek (legfeljebb 6 éves korig). Ezenkívül a tablettákat óvatosan adják be terhes nőknek és ápoló anyáknak. Az akut és krónikus vese- és májbetegségek szintén gondos kezelést igényelnek. Ilyen esetekben a Fexofenadine-t csak az allergológus alapos vizsgálata után írhatja fel.

Mellékhatások

A fexofenadin tabletták alkalmazása során a betegek olyan tüneteket érezhetnek, amelyek a test nemkívánatos reakcióinak a gyógyszerre gyakorolt ​​hatását jelzik:

  • alvászavarok, fejfájások és fáradtság alakulhat ki a központi idegrendszer részéről;
  • a páciens gyomor-bélrendszerében a diszpepszia és az émelygés zavart okozhat, ritka esetekben a Fexadin során székrekedés alakul ki;
  • a COP részéről - a laboratóriumi paraméterek változása, amelyek az anémia és a leukopenia diagnózisában fejeződnek ki;
  • a légzőszervek részéről - az orr és a torok nyálkahártyájának fertőzései, orrfolyás, nyelési fájdalom, szárazság az orrban és a torokban.

Ritka esetekben az izomfájdalom vagy az izomrostok gyulladása, dysmenorrhoea és az AST növekedése a nemkívánatos reakció tünete, ha ezt az antigasztamint alkalmazzák.

Összetétel és farmakológiai tulajdonságok

Feksadin tabletta csomagolás nélkül A tabletták magukban foglalják a fexofenadin-hidroklorid vegyületet 120 vagy 180 mg mennyiségben, valamint olyan segédanyagokat, amelyeknek nincs a szervezetre ható szisztémás hatásuk: titán és szilícium-dioxid, magnézium-sztearát, cellulóz, laktóz-monohidrát és talkum.

A gyógyszer terápiás hatása azon alapul, hogy a fexofenadin képes szelektíven blokkolni a H1-hisztamin receptorokat, aminek következtében a hízósejtek csökkentik a szövetben lévő hisztamin termelését és felszabadulását. A laboratóriumi megfigyelések azt mutatták, hogy a vegyület nem képes kalciumcsatornákon fellépni. A fexofenadin-hidroklorid aktívan befolyásolja a leukociták átjutását a kötőhártya-epitéliumhoz, és lelassítja a ragasztó molekulák bazális expresszióját is.

A tabletta bevétele után a hatás 1-3 órán belül következik be. Ekkor a hatóanyag hatóanyagának koncentrációja a vérben eléri a maximális indikációt, míg a fexofenadin 40-60% -a társul a plazmájához. A hatóanyagot a vizelet és az emésztőrendszer szinte változatlan formában vezetik be. A felezési idő 14-15 óra. Májbetegség esetén a páciens 65 évesnél idősebb, a felezési idő nem változik, vagy kissé eltér a jelzettektől. Az egyetlen dolog, amely növelheti a felezési időt és a vegyület koncentrációját a vérplazmában, vesebetegség és hemodialízis.

Túladagolási információ

Az ajánlott dózisok emelkedésével a betegek szájszárazsággal és dyspepsiás rendellenességekkel rendelkezhetnek. A szédülés és álmosság zavart is okozhat. A tünetek megszüntetésére a gyomormosás és a hashajtók használata ajánlott. Az ilyen helyzetekben a hemodialízist nem használják az alacsony hatékonyság miatt.

Különleges utasítások

krekspeksfeks A magzatra gyakorolt ​​negatív hatásokról szóló adatok hiánya ellenére a kábítószert csak a terhesség és a laktáció ideje alatt lehet bevinni, ha az anya előnye sokszor meghaladja a magzat kockázati mutatóit.

Ha szükséges, vegye be a fexofenadint savmegkötő szerekkel, amelyek alumíniumot vagy magnézium-hidroxidot tartalmaznak, ajánlatos betartani a bevitelük közötti két órás intervallumot. Az omeprazol kapszulákkal a fexadin tabletta kompatibilis, így egyszerre veheti őket.

A ketokonazolt és az eritromicint tartalmazó gyógyszerek növelik a fexofenadin-hidroklorid tartalmát a vérplazmában, de ez nem befolyásolja a mellékhatások gyakoriságát, és nem vezet túladagoláshoz.

más

Vény nélkül kapható. Felhasználhatósági időtartam 3 év. A száraz helyen, legfeljebb 25 ° C-on tartandó.

Vélemények

(Hagyja visszajelzését a megjegyzésekben)

Sok éven át allergiás vagyok a virágzó ürömre, csalánra és más gyomokra. Más tablettákat is használtam, de miután felmentek, átköltöztem Feksadinra. Ezek hatása megegyezik: a nyálkahártya duzzanata, a könnyek és a koponya nem zavarja. 180 mg-os dózisban kapok tablettákat. Nagyon kényelmes, hogy a gyógyszert naponta egyszer kell bevenni. Külön köszönet a gyártónak a feliratért a gyógyszer nevével és az egyes tabletta adagolásával kapcsolatban. Még akkor is, ha kiesnek a csomagolásból, mindig könnyű felismerni őket. Natalia, Irkursk

Phenofexadin tabletta, amelyet az orvos írta a gyermekemnek. Naponta fél napi 10 napos tablettát inni. Nincsenek mellékhatások, a gyermek aktív, és az allergiák (csalánkiütés az egész testen) a felvétel első napján csökkenni kezdett. Anna, Ulan-Ude

Három éve szenvedek szénanátha miatt. Először más eszközöket használtam, főleg cseppeket, de függőség alakultak ki. Meg kellett változtatnom a gyógyszert, az orvos tanácsolta a fenofexadint. Ezek a tabletták olcsóak, és ez az első plusz. Az első 10 napban egy tablettát (180 mg) vettem fel, most, orvos tanácsára, alacsonyabb dózisra váltottam. A szezon fele elmúlt, de nincs allergia, valamint mellékhatások. Olga, Izhevszk

* - Az értékesítés során az eladók átlagértéke nem nyilvános ajánlat.

Hagyd visszajelzésedet a gyógyszerről A

Az Ön e-mailje nem kerül közzétételre. A szükséges mezőket a *
A megjegyzés a moderálás után megjelenik az oldalon.